вторник, 8 января 2019 г.

АРТ-Євробачення у Софії

П'ятнадцять відомих митців із семи країн світу зібрались у столиці Болгарії, Софії, щоб створити колекцію сучасного мистецтва. Україну в цьому проекті представила відома українська художниця, Оксана Тодорова.



Впродовж тижня митці з України, Франції, Туреччини, Узбекистану, Румунії, Болгарії та Македонії створювали шедеври сучасного живопису. Для цього один із залів готелю BudaPesht, у місті Софія перетворився на великий art hab, де художники працювали, спілкувались, зустрічались із відомими діячами мистецтва Болгарії. Настрій цього процесу по насиченості був схожим на Євробачення, але у сфері живопису.

Куратор проекту Огніан Кузьманов головними критеріями для запрошення художників у проект вважає впізнаваний стиль, соціальну активність та внесок, який встиг зробити митець у розвиток духовної сфери своєї країни.

Українська майстриня, Оксана Тодорова за період творчої діяльності провела кілька десятків спільних та персональних виставок, написала та проілюструвала чотири дитячі книжки, які перекладені на італійську та французьку мови. Вона виступає амбасадором Одеси, активно бере участь у соціальних благодійних проектах, проводить майстер-класи з живопису.

Оксана Тодорова має свій стиль і місію, яку реалізує через власну творчість. Отже, вона знайшла нових прихильників її таланту і у Болгарії.

Крім співпраці у арт-хабі для художників була організована насичена культурна програма, з відвідинами визначних історичних та культурних пам’яток мистецтва та архітектури, де вони мали змогу відчути дух Болгарії, та дізнатись про визначні етапи розвитку країни.
Кульмінацією творчої події став арт-вернісаж із частини створених полотен. Учасників проекту привітали організатори, які презентували досягнення у сфері мистецтва кожного художника. На захід запросили галеристів, художників, скульпторів, лідерів думок з усієї Болгарії.

Надалі картини, створені на міжнародному воркшопі будуть представлені у музеї сучасного мистецтва Болгарії, а згодом прикрасять готель BudaPesht та кілька туристичних об’єктів країни.

Міжнародний арт-пленер - це культурний міст між державами, який надав можливість художникам із різних країн світу об’єднатись навколо спільної мети та перейти у якісно-новий вимір реалізації власного призначення, щоб надалі слугувати духовним камертоном суспільства, вже на міжнародному рівні.